מי אני?

מי אני?

אבי חברונישמי אבי חברוני. יליד שנת 1966, בעל תואר ראשון (B.A.) בפסיכולוגיה ותואר שני (M.S.W) בעבודה סוציאלית בהתמחות קלינית.

בנוסף אני מומחה בביואקוסטיקה, שיטת טיפול ואבחון המתבססת על ניתוח ממוחשב של הקול האישי, מטפל מוסמך בשיטת IPEC, קינסיולוג, מטפל ברייקי ובהילינג קבלי. אני בעל השכלה טיפולית בתחומים נוספים כגילוי ושחרור של הילד הפנימי, טיפול בטראומות, מחלה ומרפא, יחסים בינאישיים והתפתחות האדם. בעל ניסיון בטיפול במגוון של בעיות רגשיות ובעיות אחרות, כחרדות, דיכאון, קושי ביחסים בינאישיים, תחושות של חוסר תכלית, קשיים בגיבוש מטרות חיים וקשיי למידה. בנוסף לעבודתי בקליניקה ריכזתי את מגמת הפסיכותרפיה ההוליסטית במכללת רופין ולימדתי את יסודות התרפיה ההוליסטית וקורס מתקדם בפסיכותרפיה הוליסטית. בתפקידי כעובד סוציאלי ניהלתי במשך מספר שנים מסגרות שיקומיות של נפגעי נפש.

בפועל, אני מטפל גוף ונפש. למעשה, כל עבודתי מתמקדת במה שבאמת מעניין אותי – היכולת להגיע למימוש עצמי ולמיצוי הפוטנציאל האישי. עבורי לא מדובר במושגים מופשטים המתאימים לדיונים רוחניים ולהרהורים פילוסופיים על משמעות החיים. תקיעות אישית ואי מימוש עצמי מתבטאים בצורה מוחשית וממשית בגוף הפיזי ואפשר לראות את השפעותיהם הקשות בכל אחד מתחומי החיים, כולל בהתפתחות של מחלות פיזיות וקשיים רגשיים ונפשיים. הסימנים שלהם נמצאים בביולוגיה שלנו כמו גם בנפש שלנו. זו הסיבה שאני מטפל באי מימוש עצמי ובכל הנגזרות שלו, הנפשיות, רגשיות רוחניות והפיזיות בכלים מעשיים לחלוטין שפותחו במשך השנים.

תחום נוסף, ולא שגרתי מבחינתי, שבו אני עוסק הינו הנושא של השמנת יתר. מעולם לא עשיתי דיאטה ולא ספרתי קלוריה. העיסוק שלי בתחום החל כאשר התבקשתי להרצות על קבלת החלטות בדיאטה בפני משתתפים בסדנת הרזייה "קונבנציונלית". אותה הרצאה עוררה בי את הרצון להבין את הסיבות העמוקות ביותר של תופעת ההשמנה, משום שראיתי כי הדיאטות המוכרות אינן מצליחות להביא לפתרון הבעיה. מאחר ולא הייתי מוטרד מענייני קלוריות המחקר שלי היה חופשי לגלוש לכוונים לא קונבנציונליים, ובסופו של דבר התחלתי לראות כי קיים קשר עמוק בין מצב הגוף הפיזי לבין אי מימוש עצמי. הרעיון הכמעט אבסורדי הזה החל לקבל צורה ממשית דרך מודל שפיתחתי הקושר בין האנרגיה שלנו למצבנו הפיזיולוגי. באתר יש פרק נרחב העוסק בשיטה הזו ובקשר שבין השמנת יתר לאי מימוש הפוטנציאל האישי. הטיפול בהשמנת יתר הינו מורכב מאד מטבעו ואני ממשיך לחקור אותו ולחפש דרכים להביא להחזרת היכולת שלנו לשלוט על הגוף ולעצב אותו בצורה הנכונה לו. כיום אני פועל בתחום זה באמצעות הביו אקוסטיקה ומשיג תוצאות מעניינות.

עוד על עצמי:
כשהתקבלתי ללימודים אקדמיים, בשנת 1993, התלבטתי בין לימודי הנדסת חומרים ולימודי פסיכולוגיה. עד היום אינני יודע מה גרם לי לפנות ללימודי הפסיכולוגיה דווקא, אולם אני מודה לאותו גורם עלום משום שברור לי היום כי זו הייתה הבחירה הנכונה עבורי, מעבר לשיקולים של סטטוס, הכנסה כספית ואפשרות להתקדם על פי הנורמות החברתיות המקובלות. בשנת 1996 סיימתי את התואר ראשון בפסיכולוגיה ושלוש שנים לאחר מכן סיימתי את התואר השני בעבודה סוציאלית בהתמחות קלינית. במהלך הלימודים התנסיתי בטיפולים בשיטות מגוונות ובעבודה עם מטופלים שונים. מיד לאחר הלימודים התחלתי לעבוד כעובד סוציאלי בהוסטל שיקומי לנפגעי נפש ומעט לאחר מכן עברתי לנהל אותו, למשך מספר שנים.

כעובד סוציאלי קליני התבססה בתחילה התפיסה הטיפולית שלי על העקרונות של פסיכותרפיה דינאמית, וביניהן תיאוריות פסיכולוגיות מגוונות על התפתחות, מבנה האישיות, וכו'. על אף שתפיסות אלה הינן רחבות מאד הן מוגבלות בדרך כלל להסתכלות על החלק הנפשי / רגשי / מנטלי של האדם, ואינן מדגישות מספיק את החלק הפיזי והחלק הרוחני שהינם בעלי חשיבות עצומה. חשתי צורך להרחיב את תפיסת העולם הטיפולית שלי ולכן פניתי ללימודים שונים והתנסיתי בסוגים שונים של טיפולים מתחום הרפואה המשלימה. כך למדתי קינסיולוגיה (המחולקת לתחומים שונים כקינסיולוגיה לימודית, מגע בריאות, מוח אחד, איזון גוף מוח, ועוד), ורייקי. כמו כן השתלמתי בשיטת אייפק המטפלת באלרגיות, רגישויות למזון, בעיות פיזיות מגוונות ומחסומים רגשיים על ידי עבודה אנרגטית ודרך הגוף. לאחר מכן התמחיתי גם בהילינג קבלי ובביו אקוסטיקה. בנוסף הרחבתי את השכלתי בתחומים טיפוליים נוספים.

בתקופה זו החלה להתפתח בי ההכרה בכך שלכל אדם מסלול חיים ייחודי משלו, שאינו דומה לזה של אחרים. במסלול זה עליו לצעוד כי בו טמונים היכולת שלו להיות מאושר, ההגשמה העצמית והתפתחותו כאדם. לכן התחלתי לשים את הדגש על עזרה לאחרים במציאת הנתיב הייחודי להם והתגברות על הפחדים הקיימים בהליכה בו. זאת תוך הכרה במציאות והתחשבות בדרישותיה, אך מבלי לוותר על הייחודיות האישית. התובנה החזקה ביותר שקיבלתי הייתה שמחיר הויתור על היחודיות אינו מסתכם רק בתחושות של ריקנות וחוסר סיפוק אלא הוא האחראי לכל הסבל האנושי, הרוחני, הרגשי והפיזי. לכן כל הטיפולים והידע שלי מכוו להקל על הסרת המחסומים לחיבור העצמי ולאפשר את העלייה חזרה על הנתיב אל העצמי, חזרה הביתה.